שרית חיימיאן היא במאית ויוצרת מוערכת, בעלת ניסיון של 23 שנים בתחום הקולנוע והטלוויזיה. שרית מתמחה בתחום הדוקומנטרי, מביימת, כותבת, עורכת ומפתחת תוכן, מרצה לקולנוע, לקטורית ומנטורית בקרנות הקולנוע השונות. יצירותיה עוסקות בקונפליקטים אנושיים, חברתיים ותרבותיים, הן חוצות פלטפורמות - הוקרנו בקולנוע, טלוויזיה, אינטרנט וסלולר וזכו לפרסים והכרה בארץ ובעולם.

במקביל שרית היא ממובילות תחום הוידאותרפיה בארץ ובעולם, מומחית בהנחיית תהליכים תרפויטיים, חינוכיים, קהילתיים וחברתיים עם צילום.

במהלך העבודה שלה כבמאית, שרית הייתה עדה למאות תהליכים מתועדים שבמהלכם התחולל שינוי במציאות בעקבות הצילום. לפני 15 שנים, לאחר שסיימה תהליך תיעוד שנמשך 6 שנים והיה משמעותי מאוד עבור המצולמות ועבורה, שרית הבינה שהיא מעוניינת לעשות עבודה משמעותית עם וידאו, שתחולל שינוי במציאות, תעזור לאנשים ותשפיע על החברה. מתוך התשוקה הזו היא התחילה לחקור את השטח עם מצלמה. במהלך 15 השנים האחרונות היא עבדה עם מצלמת הוידאו במוסדות חינוכיים (בתי ספר לנערים בסיכון, בתי ספר לילדים עם קשיים התנהגותיים ורגשיים, השתלמויות מורים, פנימיות ועוד..), מרכזים קהילתיים (עבודת חיבור וגישור בתוך הקהילה במגוון ערים בישראל, מרכזי קשישים, קבוצות משולבות של פליטים ותושבים ותיקים בדרום ת"א, פרויקטים עם תושבים בעוטף עזה ועוד) וטיפוליים (קבוצות של נשים עם הפרעות אכילה, נשים יתומות מאם ועוד..). היא חברה לאנשי חינוך, מטפלים, רכזים קהילתיים ושיתפה עימם פעולה במסגרת העבודה שלהם כשהיא מחברת את הוידאו אל המסגרת, לא רק ככלי תיעוד, אלא ככלי שמאפשר ביטוי והבעה אישיים וקבוצתיים והעברת מסרים בדרך יצירתית, ישירה ועוצמתית. מתוך החקירה המעמיקה שלה את השטח שרית פיתחה את VideoSense. זהו מקבץ של פרקטיקות ייחודיות המחברות אלמנטים מרכזיים מהשפה הקולנועית (צילום, הקלטה, בימוי  דוקומנטרי ועלילתי, משחק וכתיבת תסריט) אל תחומי החינוך, הטיפול, האימון וההתפתחות האישית, העבודה הקהילתית והעשייה החברתית. כל זאת דרך שימוש בתרגילי צילום פשוטים באמצעות הסמארטפונים/מצלמות וידאו.

VideoSense קיבל לאחרונה ממשרד המשפטים סימן מסחר רשמי ישראלי ® והוא נלמד ומיושם במגוון מסגרות ברחבי הארץ ובעולם.

במהלך 8 השנים האחרונות שרית מלמדת את המודל ומרצה אודותיו ברחבי הארץ ובעולם. בארץ ניתן ללמוד את המודל באקדמיה, בתכנית לוידאותרפיה בבי"ס לקולנוע "מעלה" בירושלים, במכללת ספיר, בתכנית לוידאותרפיה ששרית הקימה וייסדה בבי"ס לתקשורת וקולנוע "חשיפה" של האוניברסיטה הפתוחה, ובקורסים בסינמטק תל אביב בשיתוף פעולה עם מרכז התקשורת של עירית תל אביב. בקורסים של Videosense לומדים מורים, יועצים חינוכיים, מנהלים, אנשי טיפול, קולנוענים, פעילים חברתיים ואנשים העובדים בקהילה כיצד לשלב עבודה עם מצלמת הוידאו באמצעות VideoSense  בתוך מסגרות העבודה שלהם.

VideoSense מיושם בשטח במגוון תחומים. בקליניקות פרטיות של מטפלים ומאמנים שלמדו את המודל, במכונים לטיפול משפחתי, בבתי ספר ובמסגרות החינוך הבלתי פורמלי, במועדוני קשישים ובמרכזים קהילתיים, בארגונים, בעמותות ובמיזמים המגשימים חזון של שינוי חברתי ועוד..

אתם מוזמנים להתנסות בעבודה יצירתית ומשמעותית עם VideoSense. 

מגוון אפשרויות ללמידה והתנסות אפשר למצוא כאן

 

sarit
Please enter a message.