Artboard 6-100

מה זה videoSense?

VideSense הוא מודל עבודה ייחודי עם צילום, המאפשר לאנשים לגלות נקודות מבט חדשות על העולם סביבם, ולקדם ולחולל שינוי אישי, קהילתי וחברתי.

זהו מקבץ של פרקטיקות ייחודיות המחברות אלמנטים מרכזיים מהשפה הקולנועית (צילום, הקלטה, בימוי דוקומנטרי ועלילתי, משחק וכתיבת תסריט) אל תחומי החינוך, הטיפול, האימון וההתפתחות האישית, העבודה הקהילתית והעשייה החברתית.

בימינו כשהטכנולוגיה רק הולכת ומתפתחת, ולכל אחד מאיתנו יש בכיס מצלמת וידאו, המודעות לכוחו של הוידאו הולכת וגדלה. כל סרטון הופך ל- story ברשתות החברתיות. לכל אחד יש סיפור לספר.

VideSense עושה שימוש במודעות הזו לנוכחות המצלמה כדי לייצר מוטיבציה לקראת שינוי ולהניע תהליכים חינוכיים, חברתיים ואישיים.

VideSense נלמד ומיושם בשטח ברחבי הארץ ובעולם, ומאפשר העצמה, חיבור, יצירתיות והבעה אישית וקבוצתית, כל זאת דרך שימוש בתרגילי צילום פשוטים באמצעות הסמארטפונים/מצלמות וידאו.

הדגש בעבודה עם VideSense הוא על תהליך הצילום, הצפייה והשיקוף שנעשה לאחר הצפייה, ולכן לא נדרש ידע קולנועי מוקדם בעבודה עם המודל.

זהו תהליך עוצמתי שמתבסס על איכויותיה של מצלמת הוידאו - היכולת לתעד תמונה, סאונד ותנועה במשך פרקי זמן ממושכים, המספקות אינספור אפשרויות ביטוי, הבעה ויצירה במהלך שהיה במציאות ויצירת קשר עם הסביבה.

הפעילות עם  VideSense יכולה להתבצע באופן פרטני או קבוצתי ומתאימה מאוד למסגרות חינוכיות, טיפוליות, ארגוניות וקהילתיות.

 

 

חינוך

העבודה עם VideSense במסגרת חינוכית מוסיפה כלי משמעותי ועדכני לארגז הכלים של המורה. המודל מציע דרכי תקשורת חדשניים ויצירתיים, המסייעים לתהליך הלמידה ולחיזוק הקשר בין המורה לתלמיד. באמצעות עבודה עם VideSense התלמידים ילמדו להקשיב, להתבטא, ליצור דיאלוג, לגשר על פערים ולפתור קונפליקטים בדרך שיכולה לחזק, להעצים ולהוביל לשינוי דפוסי התנהגות בעייתיים.

טיפול

עבודה עם VideSense במסגרת טיפולית, מאפשרת למטופל להביע את עצמו בצורה אותנטית, דרך ניואנסים קטנים, באופן דומה לאופן שבו הוא חווה את המציאות. איכויות הווידאו - הממד של הסאונד, התנועה והיכולת לתעד את המציאות ולשהות בסיטואציה במשך זמן, מאפשרים למטפל הצצה אותנטית וחיונית אל עולמו הפנימי של המטופל. המודל מתאים לעבודה פרטנית וקבוצתית.

ארגונים

סדנאות VideSense לארגונים, מאפשרות למשתתפיהן לקבל נקודת מבט אחרת על סביבת העבודה שלהם. הפעילות יכולה להתקיים בתוך הארגון (פעילות פנים) או בחוץ, והיא ייחודית, מקורית וקלילה, המאפשרת שימוש יצירתי במצלמת הווידאו/סטילס תוך כדי דגש על האדם בתפקיד, הנעת עובדים, גיבוש, דינמיקה של קבוצה, ייעול תהליכי עבודה, פיתוח מנהלים וקבלת השראה לעבודה השוטפת מול קהל היעד של הארגון .

קהילה

העבודה הקהילתית עם VideSense נותנת ביטוי לרב-תרבותיות של המרחב ומקדמת תהליכים ליצירת הבנות, דיאלוגים ושיתופי פעולה. תהליך העבודה במסגרת הקהילה יצור עבודה משותפת, יקדם מנהיגות מקומית ויגרום לפיתוח אחריות קהילתית וזאת במטרה לאפשר לקהילות למצות את הפוטנציאל והכוחות הקיימים בתוכן, למען שיפור איכות חייהן.

איפה אפשר ללמוד ולהתנסות בעבודה עם videoSense ?

מפגשי למידה פרטניים

מפגשי
הדרכה

מפגשי יעוץ וטיפול פרטניים

קורס מקוון
מקוצר

סדנאות

קורס הנחיה לעבודה עם videoSense

מה מספרים עלינו?

"אחד הקורסים המעשירים שלמדתי בחיים שלי. מומלץ בחום, יחס מהמם..

זכיתי ללמוד אצלך שרית יקרה"

"מומלץ בחום!

קורס מקצועי, נוגע, מעשיר"

"אחד הקורסים הטובים ביותר שלקחתי בחיי.

מאד השפיעה עלי הדרך הייחודית שדרכה שרית העבירה את הידע ואת ההתנסויות האישיות המעצימות.

תודה מקרב לב!"

"הלימודים היו תענוג אמיתי! ציפיתי למפגשים ולאתגרים שבעקבותיהם.

אני יוצאת מהקורס עם עושר חדש של כלים מסוג אחר ועם ראייה שונה של עולם הוידאו"

"שרית, את מנחה אנושית, רכה וחדה כאחד, ומקצועית מאוד. הבאת את ניסיונך הרב אלינו בנדיבות ובצורה מונגשת".

תודה על כל הנתינה.

"videoSense זו דרך עבודה כל כך יפה שמשלבת בחובה אמנות, חינוך, תהליכי ריפוי, תקשורת ועוד ועוד".

"הלמידה הייתה עבורי משמעותית מאוד וגרמה להתפתחות בחיי".

מלא את פרטי ההודעה